Don"t Whatever It Can: Spider-Man (2002)

بررسي ها | 14/10/2020 | توسط جورج رومر

به مناسبت چهلمين سالگرد تاسيس آن ، ما در مورد سوپرمن اصلي ريچارد دونر و سه دنباله او از جمله Supergirl اسپين آف به شما گفتيم. اما چگونه رابطه سينما و کميک پس از آن موفقيت انقلابي ادامه يافت؟ با ستون #EroiDiCarta ما اين را بيابيد.

من سعي خواهم کرد تا حد ممکن عيني باشم. در سال 2002 من 22 ساله بودم. از سال 1994 ، فقط هشت سال گذشته بود که من براي اولين بار در ستون نامه مرد عنکبوتي خواندم (بله ، من از آن نوع طرفدار هستم ، اما خواندن را متوقف نکنيد ، من قول مي دهم که عيني باشم) ، که جيمز کامرون او سعي کرده بود يک فيلم مرد عنکبوتي را کارگرداني کند. يادم نيست اگر من در آن زمان ترميناتور و ترميناتور 2 را قبلاً ديده بودم ، مطمئناً بيگانگان چند سال بعد براي من مي آمدند ، اما نام کامرون از قبل براي من به صدا درآمد. من احتمالاً پرتگاه را ديده بودم. چيزي که من به ياد مي آورم اين است که به نظر مي رسيد يک چيز "جدي" است: يک کارگردان واقعي که مي خواهد يک فيلم مرد عنکبوتي واقعي بسازد! دو بتمن اول موفقيت آميز بودند و بديهي به نظر مي رسيد که به زودي فيلم هاي ابرقهرماني بيشتري با تمام مواد ساخته شده ساخته مي شوند. کاملا درسته؟

من شما را با اين وقفه چشمگير ترک مي کنم و پس از SIGLA گرفتار مي شويم!

و اين پاسخ اين است: همانطور که جان ماتريکس مي گويد ، "نه". امروز ، ابرقهرمان ها تبديل به نان روزانه هاليوود و يک پديده توده اي شده اند ، طبيعي است ، حتي امري بديهي است که به زودي شخصيتي که 100 شماره اول آن را مي خوانيد و 100 شماره بعدي را منزجر مي کنيد ، اما به خواندن آنها ادامه مي دهيد زيرا "مي خواهم ببينم چقدر مي توانند سقوط کنند »، دير يا زود نه در يک فيلم بلکه در کل امتيازات سينما به سينما مي رسد که در آن اسپين آف پسر عموي بازيگر نقش مکمل زن نيز راه اندازي مي شود. اما در سال 1994 ، افسوس که معادله ابرقهرمان = $ هنوز خود را با تمام بديهيات خيره کننده خود براي مغولان هاليوود نشان نداده بود. نتيجه: پروژه کوچک کامرون - که اولين فيلمنامه آن براي من هنوز هم يکي از بهترين اقتباس هاي ممکن از شخصيت استن لي و استيو ديتکو است - لازم نبود که انجام شود و پنج سال ديگر همه چيز درجا ماند. تا اينکه ، در سال 1999 ، سوني حقوق اسکريپت هاي توليد شده تاکنون از MGM را بدست آورد. که به معناي توانايي استفاده از آنچه کامرون نوشت استفاده کرد. با اين حال سوني کامرون را استخدام نکرد ، که در اين مرحله چيزي از پروژه نخورد اما سام رائمي.

در همين حال ، اينترنت رسيده بود. از زمان خواندن اولين بار در مورد فيلم کامرون فقط شش سال گذشته بود ، اما وقتي از 14 به 20 مي رويد ، شش سال احساس مي شود. يا حداقل اين همان چيزي است که من خيلي دوست دارم شما آن را باور کنيد ، در حالي که در عوض ، از بالاي مودم 56k من ، شبکه گسترده و بي نهايت را در جستجوي هر خبر کوچک در مورد فيلم آينده اسکن مي کردم.

در همين حال ، دو نفر ، Blade و X-Men بيرون آمده بودند. سوني ناگهان در اوج موجي قرار گرفت که به نظر مي رسيد قرار است هاليوود را تغيير دهد. مرد عنکبوتي ديگر يک پروژه منزوي نبود ، که در پي موفقيت يک شخصيت رقيب متولد شد. برعکس ، اين يک موفقيت تضميني بود: اگر مردان ايکس ، از يکي از موفق ترين مجموعه هاي مارول که تاکنون گرفته شده بودند ، خوب پيش مي رفتند ، مطمئنا مرد عنکبوتي ، معروف ترين شخصيت انتشارات ، هيچ تلاشي نمي کرد.

در واقع ، محبوبيت شخصيت ، حتي در يک سطح صرفاً شمايل نگارانه ، به حدي بود که اجازه مي دهد گام ديگري به جلو در اقتباس هاي کميک از سينما برداشته شود. وقت آن بود که حتي کوچکترين تلاشي براي مبدل ساختن يک کميک به عنوان چيز ديگر ، براي هضم آن حتي در سالن هاي خوب صورت نگيرد. وقت آن بود که لباس هاي باقيمانده ماتريکس را که در گلوله هاي هوايي قرار دارد ، قرار دهيم. در سال 2001 ، به طور خلاصه ، اين تصوير ظاهر مي شود:

امروز ، دوباره ، عادي است که يک عکس خاص از ابرقهرمان با لباس بيرون بيايد ، به ما نشان دهد که چگونه اين عنصر اساسي در کميک ها در فيلم اقتباس مي شود. اما در سال 2001 ، هنگامي که مردان ايکس هنوز سياه پوشيده بودند ، بليد سياه پوشيده بود ، همسايه شما سياه پوش بود ، اين عکس با قدرت هزار اعلاميه قصد ضربه خورد. سوني و سام رائمي به ما مي گفتند كه تلاش براي اصلاح يك نماد متناسب با سينما هيچ فايده اي ندارد. اين بار سينما با نماد سازگار بود. و قهرمان لباس خواب مي پوشيد.

اين کمپين تبليغاتي با يکي از بهترين پيش پرده هاي تيزر تبليغاتي تاکنون ادامه يافته است ، موضوعي که مي تواند موضوعي بي سابقه براي يک فيلم ابرقهرماني ايجاد کند (به غير از Batmania در اواخر دهه 80 *). همانطور که احتمالاً مي دانيد يک تيزر تاسف آور است. من او را قبل از نمايش Final Fantasy در اوايل سپتامبر 2001 ديدم و به ياد دارم که براي اولين بار ، من نيز عمداً براي ديدن پيش پرده رفتم. در کنار من ، دختري بدون اينکه بداند چيست ، به او نگاه کرد و هنگامي که در فلان نقطه دستي که مي خارد و وب را شليک مي کند ظاهر مي شود ، با دهان باز گفت: "اما آيا اين مرد عنکبوتي است؟" سوني به اين هدف برخورد کرده بود. سپس 11 سپتامبر فرا رسيد (برمي گرديم).

اين همه مقدمه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Danielle خريد فويل آلومينيوم Ulises beauty salon Raymond Steve Kimberly اجاره خودرو Leo ثبت نام دريافت کد بورسي عرضه اوليه